Mucize Doktor Dizisi Konusu Nedir ? Oyuncuları

Mucize Doktor Dizisi Konusu Nedir ?

Mucize Doktor Dizisi Konusu Nedir : Başrolünde Med Cezir dizisiyle gönlümüzü fetheden Taner Ölmez‘ in olduğu 2019 yapımı Türk dizisidir. Taner Ölmez’ e Nazlı rolüyle Sinem Ünsal eşlik ediyor. Mucize Doktor Dizisi FOX tv ekranlarında her hafta perşembe günleri reyting rekorları kırıyor.

MF yapımı dizinin senaryosu Pınar Bulut ve Onur Koralp tarafından yazılmakta. Yönetmen koltuğunda daha önce Kalp Atışı ve Seviyor Sevmiyor dizilerini de yöneten Yusuf Pirhasan var.

Güney Kore dizisi Good Doktor 2013 yılında yayınlanmaya başlamış ve Güney Kore yapımı dizi çok beğenilince 2017 yılında Amerikan versiyonu olan The Good Doktor çekilmiş. Mucize Doktor Amerikan versiyonunun başarısından sonra ülkemizde uyarlanmış ve çok sevilmiştir.

mucize-doktor (2)

Dizide otizim ve savant sendromu hastası olan Ali Vefa nin hikayesi anlatılmaktadır.

Ali Vefa dizinin adından da anlaşılacağı üzere bütün engellere rağmen doktor olmuş zeki karakterimiz. Yetiştirme yurdunda büyüyen ve kendisi de doktor olan Adil in başhekim olduğu hastanede asistan olarak göreve başlayan Ali Vefa her gün yeni engelleri aşmak zorundadır. Babası tarafından terkedilen Ali bütün zorluklara rağmen tıp fakültesini birincilikle bitirmiş ancak hastalığından çok insanların önyargılarıyla savaşmıştır. Şimdi hastanedeki yeni işi ve tanıştığı yeni insanlarla Ali için yeni zorluklar ve mutluluklar vardır. Bu süreçte Nazlı en büyük destekçisi olacaktır ancak Nazlı da yüksek empati yeteneğine rağmen kendi sorunları olan bir yeni yetme doktordur.

mucize-doktor2

Mucize Doktor Dizisinin Başrol Karakteri Taner ÖLMEZ Kimdir ?

Ali Vefa karakterini canlandıran Taner Ölmez başarısı nedeniyle dizi kadar göz önünde bu günlerde. Biraz bahsedersek Taner Ölmez 1986 Tunceli doğumlu tiyatro kökenli dizi oyuncusudur. Lise yıllarından beri tiyatro ile ilgilenen oyuncu daha önce  Kapalıçarşı , İstanbul’un Altınları  ve Medcezir dizilerinde oynamıştır. Ayrıca Muhteşem Yüzyıl- Kösem dizisinde Şehzade Osman karakteriyle izleyicinin karşısına çıkmıştır. Dizi projelerinin dışında film ve tiyatroda da rolünün hakkını verir başarılı oyuncu.  Çok ses getiren Müslüm filminde Müslüm’ ün kardeşi Ahmet Akbaş rolünde oynamıştır. Kırık Kalpler Bankası ve Uzun Hikaye filmleri de rol aldıkları arasında sayılabilir. Aynı zamanda ödüllü bir oyuncudur Taner Ölmez. Katil Joe adlı oyundaki rolüyle 2014 yılında Afife Jale Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu ödülüne hak kazanmıştır.