Bilim ve Teknoloji Haftası Pano Çalışmaları İçin Görseller

Bilim ve Teknoloji Haftası Nedir ?

Milli Eğitim Bakanlığının 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı için belirlemiş olduğu bilim ve teknoloji haftası 8 – 14 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak etkinli ve panolarla kutlanması planlanmıştır. Bilim ve Teknoloji haftası nedir sorusuna gelecek olursak öğrencilerde bilim ve teknolojiye olan ilginin artırılması planlanmaktadır. Tabi teknoloji kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler özellikle bilgilendirme çalışmaları ile belirtilmelidir. Bu yazımızda bilim ve teknoloji haftası pano çalışmaları konusunda kullanabiliceğiniz birbirinden güzel resim ve clipartları seçtik. Bilimin sevdirilmesi konusunda yapılan bu çalışmalara alternatif olarak Tübitak bilim fuarları da öğrencilere bilimi sevdirme ve farkındalık oluşturma açısından çok faydalı olan bilim etkinliklerin başında gelmektedir. Tübitak 4006 bilim fuarlarına nasıl başvurulur ve ne tür projeler yapılmalıdır konularında bilgi almak isterseniz sizin için seçtiğimiz yazımızı inceleyebilirsiz.

NedirBu.net olarak bizde bilim ve teknoloji haftası için okul pano çalışmaları için kullanılmak üzere seçtiğimiz görselleri sizlerle paylaşmak istedik.

 

Bilim ve Teknoloji Haftası Pano Çalışmaları İçin Kullanabileceğiniz  Görseller

Bilim-ve-Teknoloji-Haftası-Pano-Çalışmaları-İçin-Görseller1

Teknolojinin bilinçli bir şekilde kullanılması adı güzel bir görsel.

Çağımız teknoloji çağı olmasından dolayı artık her yerde teknolojik cihazları görmekte ve kullanmaktayız. Tabi bu cihazların doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Çocuklarımızda düzgün ve doğru kullanım bilincinin verile bilmesi için bilişim ve teknolojiler dersinde Etik nedir ve Bilişim Etiği konu başlıklarında bilişim kullanım kuralları ders olarak verilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için Etik konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

bilim-ve-teknoloji-haftası-pano-nedirbunet

Görselleri isterseniz bir resim düzenleme programı ile kırpıp tek tek kullanabilirsiniz.

bilim-ve-teknoloji-haftası-nedirbunet

 

Hazırladığımız bu bilim ve teknoloji haftası resim kolajını bir düzenleme programı ile kırpıp istediğiniz kadar çıkarıp panoda kullanabilirsiniz.

bilim-kolaj-nedirbunet

 

Yazımız ve resimlerimiz umarım pano çalışmalarınız için faydalı olacaktır. Memnun kaldıysanız ve diğer belirli gün ve haftalar içinde böyle çalışmalar yapmamızı isterseniz. Bizimle iletişime geçebilirsiniz yada yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji haftanız şimdiden kutlu olsun iyi çalışmalar.